Крильчатка пластик 9 см
Холодильники, які потрібно щомісяця розморожувати вручну і мити, пішли в минуле. Сучасні моделі оснащені автоматичною системою розморожування, яка виконує свої функції непомітно для господарів. Правда, виробники рекомендують все-таки в цілях профілактики розморожувати холодильник 1-2 рази в рік вручну. І все ж з технологією автоматичного розморожування ця профілактична процедура не буде нагадувати підкорення обмерзлого піку гірської вершини — деталі холодильника покриваються лише невеликим нальотом інею.
Найпоширеніші технології автоматичного розморожування — крапельна (плачучи) і вітряна, яка і отримала назву No Frost. Краплинна система розморожування найбільш часто зустрічається в сучасних холодильниках. Суть її полягає в наступному. На задній стінці холодильної камери (для морозильних краплинна технологія не використовується) встановлюється випарник. Зазвичай він ховається всередині самої стінки, так як продукти не повинні стикатися з випарником — це погіршує його роботу. Вода в цьому випадку може стікати не в спеціальну ємність, а на дно камери. Крім того, «відкритий» випарник можна випадково пошкодити. Випарник підтримує низьку температуру задньої стінки, завдяки чому на ній водяні пари конденсуються і утворюються крижинки. З іншими стінками цього не відбувається. В кінці циклу охолодження, коли компресор зупиняється, випарник нагрівається. Накопичені на ньому крижинки відтають, і вода стікає в спеціальну ємність по жолобках. Коли компресор знову починає роботу, вода в ємності нагрівається і випаровується. Процес починається спочатку з новим циклом охолодження.
У холодильниках з системою No Frost випарник встановлюється за задньою стінкою холодильної камери або над морозильною камерою. Він оснащений вентиляторами, які забезпечують циркуляцію повітря усередині холодильника. Випарник, як і в холодильнику з крапельною системою, забезпечує низьку температуру задньої стінки. Коли компресор зупиняється, іній відтає та випаровується.
Так у чому ж переваги і недоліки No Frost? Багато хто вважає, що з-за системи охолодження в холодильниках з системою No Frost продукти швидше засихають. З теоретичної точки зору це, можливо, і так, але на практиці особливої різниці немає. У різних моделях холодильників з крапельною системою і No Frost продукти залишаються свіжими різний час, але сильного впливу на це технологія No Frost не надає.
Існує думка, ніби холодильники з системою автоматичного відтавання No Frost взагалі не потрібно розморожувати вручну. Але це, знову-таки, невірно. Холодильники і з краплинної, і з вітряної системами слід розморожувати один-два рази на рік.
Головна особливість системи No Frost, яку називають її основною перевагою, — рівномірна температура повітря всередині холодильника. Різниця температур на верхній і нижній полицях холодильної камери не перевищує двох градусів за Цельсієм. Для порівняння: у холодильниках з крапельною системою різниця може досягати п'яти-шести градусів. А в морозильних камерах, не обладнаних No Frost, — до дев'яти градусів. Рівномірність температури забезпечує кращу схоронність продуктів.
Ще одна важлива гідність No Frost полягає в тому, що система працює як в холодильних, так і в морозильних камерах, в той час як крапельна може працювати тільки в холодильних.
Система вентиляції дозволяє холодильника швидше відновити температуру після того, як відкривається дверцята. Однак це не дуже помітно — незрівнянно більшу роль тут відіграє потужність холодильника.
Серед недоліків No Frost називають порівняно високий рівень шуму при роботі. Додатковий шум забезпечують вентилятори. Однак деякі моделі холодильників з системою No Frost забезпечуються дуже тихими вентиляторами, завдяки чому працюють набагато тихіше деяких своїх крапельних «побратимів».
Досить важливий недолік No Frost полягає в тому, що громіздкий механізм випарника «з'їдає» об'єм холодильної камери. В результаті аналогічні холодильники з крапельною системою відтавання помітно місткішими.
Холодильник з системою No Frost при інших рівних умовах споживає більше електроенергії, ніж холодильник з заплаканою системою відтавання. Різниця в рахунках за електрику буде невеликий, але для тих, хто звик економити скрізь, де можна, це все одно недолік.
Холодильники з крапельною системою і No Frost відрізняються і за ціною. Холодильник з вітряної технологією відтавання обійдеться дещо дорожче аналогічної моделі з «плаче» технологією. Втім, це розходження теж не дуже значно.
Загалом, переваги і недоліки системи No Frost (порівняно з поширеною крапельною системою) практично врівноважують один одного. Тому система автоматичного розморожування зазвичай не буває вирішальним критерієм при виборі холодильника. Але переваги і недоліки різних систем все ж варто взяти до відома.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
Виробник | Whicepart |
Стан | Новий |
Користувацькі характеристики | |
Вид запчастини | Крильчатка вентилятора |
- Ціна: 17,14 ₴